EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO MECLİS BAŞKANI MUSTAFA TOPÇUOĞLU'NDAN YENİ YIL KUTLAMA MESAJI

GSO MECLİS BAŞKANI MUSTAFA TOPÇUOĞLU'NDAN YENİ YIL KUTLAMA MESAJI [31.12.2016]

Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu 2016 yılının gerek dünya gerekse Türkiye için birçok zorlukların ve sıkıntıların yaşandığı bir yıl olarak geçtiğini belirterek, 2017 yılının Türkiye ve Gaziantep için yatırım ve yüksek katma değerli üretim olmasını temennisinde bulundu.
2016 yılında Türkiye ve Gaziantep için zor bir yıl olarak geçtiğine dikkat çeken Topçuoğlu, ülkenin büyük hedefleri olduğunun altını çizerek bu hedeflere ulaşabilmek için her zamankinden daha fazla çalışmak, üretmeye devam etmek, AR-GE ve İnovasyonun yan ısıra tasarıma da daha fazla önem vermek gerektiğini kaydetti.
Türkiye’nin zorlu bir yıl geçirdiğini ifade eden Topçuoğlu, “Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında ekonomiye yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan müdahaleler karşısında milletçe birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bunların bertaraf edilmesi sağlandı. Türkiye sadece Ortadoğu için değil, dünya içinde önemli ve güçlü bir ülke. Yaşanan sıkıntıların aşılmasında elbette güçlü ekonomik yapımız rol aldı. Bugün geldiğimiz noktada yine birlik ve beraberliğimizi bozmadan her zamankinden daha çok çalışmak, üretmek, ve katma değeri yüksek ürünlerle dünya pazarlarındaki önemli aktörler arasındaki yerimizi korumak zorundayız. Bilgi teknolojisine dayalı sanayi üretimi beraberinde teknolojik yatırımların arttırılması, sanayide özellikle modern teknolojiye dayalı üretimin gerçekleştirilmesi hedeflerimize ulaşmamızda temel etkenler olacaktır. 2017 yılının ülkemiz ve özellikle Gaziantep için yatırım yılı olmasını diliyorum” dedi.

Sanayi, üretim ve ihracat kültürümüzü 2017 de katma değere dönüştürebiliriz
Gaziantep’in sanayi, üretim ve yatırımların yanı sıra önemli bir ihracat kültürüne de sahip olduğuna dikkat çeken Topçuoğlu, 2017 yılında bu birikimlerin fırsata dönüştürülmesi gerektiğini vurgulayarak “Yeni yatırımlar beraberinde ürün ve Pazar çeşitliliğine yönelik ihracat çabalarımızı arttırarak 2017 yılını yatırım yılı olarak değerlendirebiliriz. 2016’nın son günlerinde özellikle sınır komşularımızda meydana gelen olumlu gelişmeler, Suriye’de sağlanmaya çalışılan ateşkes anlaşması ve teröre karşı yürüttüğümüz amansız mücadele 2017 için olumlu sinyaller vermeye devam ediyor. 15 Temmuz ruhunun bundan sonraki süreçte de devam edeceğine, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın startını verdiği milli seferberliği toplumun bütün kesimlerinde olduğu gibi bütün iş kollarında milletçe sürdüreceğimize inanıyorum. Gazianteplilik ruhunun 2017 yılında aynı şevk ve azimle devam edeceğine inancım sonsuz. Bugün Gaziantep’in dünyada irtibat halinde olmadığı, ticaret yapmadığı ülke sayısı yok denecek kadar az. Yerleşik bir sanayi kültürüne, üretim kültürüne ve ihracat kültürüne sahip olan Gaziantep’in birikimlerini 2017 yılında fırsata çevrilerek yeni yatırımlar ve ihracat hamleleriyle değerlendireceğini umuyor, ülkemize, milletimize mutlu yıllar temenni ediyorum” diye konuştu.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1406 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO MECLİS BAŞKANI MUSTAFA TOPÇUOĞLU'NDAN YENİ YIL KUTLAMA MESAJI756757584.jpg
Önemli Duyurular
GSO DIŞ PAZARLAR ANKETİ
Son Tarih: 29.06.2018
NİJERYA TİCARET HEYETİ
Son Tarih: 06.07.2018
ODA AİDATLARINI YAPILANDIRMA
Son Tarih: 31.07.2018
2018 İSTİHDAM TEŞVİKLERİ
Son Tarih: 30.06.2018
SIAL 2018 ULUSLARARASI GIDA FUARI
Son Tarih: 31.08.2018
"TET AR-GE PROJE PAZARI" 2018
Son Tarih: 20.07.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)10
Bugün:5565
Toplam:25160633
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.