EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO YILIN İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

GSO YILIN İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI [21.01.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, 2016 yılında dünyada ekonominin daraldığı bir dönem yaşandığını belirterek, “Böyle bir dönemde üretmekten, yatırım ve ihracat yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyen Gaziantepli işverenlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederim’’ dedi.

Konukoğlu, GSO Ocak ayı Meclis Toplantısında yaptığı konuşmasına başlarken, terör olaylarına tepki gösterdi ve İstanbul’da yılbaşı gecesinde eğlence merkezini kana bulayan terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve yabancı misafirlerimize Allah’tan rahmet diledi.

GSO kurucu başkanı Sani Konukoğlu ve Oda’ya emeğe geçen vefat eden bütün sanayicilere gani gani rahmet dileyen Konukoğlu, “İyi ki bu işleri yapmışlar. Mekanları cennet olsun. Bizler şimdi odanın birer üyesi olarak Gaziantep’e hizmet etme kervanında elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Onların çizdiği yolda sürekli koşacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın” diyerek, diğer sanayicilerle birlikte Fatiha duasını okudu.

Gaziantep ihracatının 2016 yılı Aralık ayında yüzde 11,2 artış gösterdiğini ve yıllık bazda binde 1 gibi çok küçük düşüşle 6 milyar 258 milyon dolar olarak gerçekleştiğini anımsatan Konukoğlu, şunları söyledi:

“Türkiye’de en fazla ihracat yapan ilk 10 şehir içerisinde beşinci sıradayız. Gönül isterdi ki, Ankara’nın ihracatı düşmeden, Gaziantep olarak daha fazla ihracat yaparak beşinci sıraya çıkalım. İnşallah o zamanlarda gelecek. Açıkladığımız 2023 ihracat hedeflerimiz imkansız değil. Yeter ki katma değeri yüksek ürünlere yönelenim. 2016 yılındaki başarılı çalışmalarından dolayı herkese teşekkür ederim. Dünyada ekonominin daraldığı bir dönemde üretmekten, yatırım ve ihracat yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmediniz. Ve bizleri bir basamak yukarı çıkartarak ihracat liginde beşinci yaptınız. Bundan dolayı bütün işverenlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederim.’’

Geçtiğimiz hafta Almanya’da düzenlenen dünyanın en büyük halı sektörü fuarı olan “Domotex Hannover 2017 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’’na Gaziantep’ten 81 firmanın katıldığına dikkati çeken Konukoğlu, “Fuarda bütün firmalarımızı ziyaret ettik. Fuar geçen yıldan daha iyiydi, stantlar yabancı doluydu. İnşallah bunun neticesini bu yıl halı ihracatında göreceğiz’’ değerlendirmesinde bulundu.

GSO olarak, bütün sektörleri daha ileri götürmek, eksiklerini tespit etmek, sorunlarını konuşup çözüm bulmak için beyin fırtınası şeklinde toplantılar düzenleyeceklerini belirten Konukoğlu, bu toplantıların ilkini makine grubuyla başlatacaklarını bildirdi.

-TOPÇULOĞLU: “ÇALIŞMAYA, ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu da konuşmasında, 2017 yılının ülkemize ve dünyaya barış ve huzur getirmesini diledi. Yılbaşı gecesinde İstanbul’da eğlence merkezine yönelik saldırıyı gerçekleştiren teröristi başarılı bir operasyonla sağ olarak ele geçiren Emniyet Teşkilatına teşekkür eden Topçuoğlu, Fırat Kalkanı Harekatı ve terör olaylarında şehit verdiğimiz bütün askerlerimize ve polislerimize de rahmet diledi.

Topçuoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“2016 yılında dünyada global yavaşlama vardı, bizler tedbirli olarak yolumuza devam etti. Asla karamsarlık trenine binmemeliyiz. Piyasada zaman zaman bir umutsuzluk oluşturuluyor. Biz hepimiz bunun karşısında dik durmalıyız. Bizim birinci önceliğimiz her zaman söylediğimiz gibi vatanımızın birlik beraberliği, bütünlüğü, bayrağımızdır. İş her zaman yapılır. Bu karamsar düşüncede olan insanlara karşı da bizler her zaman uyarıcı şekilde açıklamalıyız.”

Gaziantep olarak geçen yılı üretim, istihdam ve ihracat rakamlarını koruyarak geçirdiklerini ifade eden Topçuoğlu, “Türkiye’de yaşanan olumsuzluklara rağmen, şehrimiz 2016 yılında dinamik yapısı ve ihracatı ile bu dönemi en az zararla atlattı. 2017’de bize düşen çalışmaya, üretmeye, istihdam yaratmaya devam etmek ve bunları artırmaktır’’ dedi.

 

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1687 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO YILIN İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI907885634 (7).jpg
 907885634 (3).jpg
 907885634 (6).jpg
Önemli Duyurular
MAKİNE METAL UR-GE PROJESİ HK.
Son Tarih: 27.04.2018
"TET AR-GE PROJE PAZARI" 2018
Son Tarih: 20.07.2018
SAYDA TÜRK HASTANESİ HK
Son Tarih: 30.04.2018
İRAN MENŞE İSPAT BELGESİ HK
Son Tarih: 25.05.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)218
Bugün:1279
Toplam:24680615
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.