EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ:“TEKNOLOJİ, AR-GE VE İNOVASYONA ODAKLANMALIYIZ”

GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ:“TEKNOLOJİ, AR-GE VE İNOVASYONA ODAKLANMALIYIZ” [01.05.2018]

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Gaziantep’ten Nisan ayında yapılan ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,9 artarak 562 milyon 117 bin dolar olarak gerçekleşti. Gaziantep bu ihracat rakamıyla Ankara’nın ardından 6. sıradaki yerini korudu.
İhracat rakamlarını değerlendiren Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Ocak-Nisan 2018 döneminde Gaziantep’ten yapılan ihracatın yüzde 4,2 artışla 2 milyar 238 milyon 661 bin dolara ulaştığını söyledi.
2017 yılı Ocak-Nisan ihracatının 2 milyar 148 milyon 555 bin dolar olduğunu hatırlatan Ünverdi, “Gaziantep hem aylık hem de dönemlik ihracatta 6. sırada yer aldı. Bu rakamların artmasında emeği olan bütün ihracatçılarımıza, sanayicilerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Ünverdi, Gaziantep bölgenin ve ülkenin lokomotifi olmayı sürdürüyor. Yeni yatırımlar ve hedeflerle yoluna devam ediyor” diye konuştu.
Adnan Ünverdi, 2017 yılında 7,4’lük büyüme rakamı ile dünyanın en fazla büyüyen ekonomileri arasında ilk sıralarda yer alma başarısını gösteren Türkiye’nin, 2018 yılının ilk dört ayında da dış ticarette iyi bir performans sergilediğini kaydetti. Türkiye ihracatındaki yüzde 15’lik rekor artışın memnuniyet verici olduğunu belirten Ünverdi, bu göstergelerin Türkiye’nin uluslararası pazar gücünü ve ülkemize olan güveni gösterdiğini belirtti.
Son dönemde dünyada bazı bölgelerde ve ülkeler arasında yaşanan gerginliklere rağmen Türkiye’nin uluslararası pazarlarda ihracatını artırarak devam ettirdiğini aktaran Ünverdi, bu başarıda Gaziantep’in önemli bir rol üstlendiğinin altını çizdi.
Suriye başta olmak üzere, Gaziantep ve bölge açısından en önemli pazarlardan olan Irak’ta ve Ortadoğu’da yaşanan bir dizi olumsuzluklara rağmen Gaziantep’in bu süreci çok iyi yönettiğini ve alternatif pazarlara yönelerek, bu pazarlardaki negatif etkiyi pozitife çevirme yönünde önemli mesafe kat ettiğini belirten Ünverdi, sanayici ve işadamlarına başarılı çalışmalarının devamını diledi.
Ünverdi, Endüstri 4.0 gibi yeni teknolojilerle birlikte dünyada üretim modelleri, verimlilik gibi konularda hızlı bir değişim sürecine girildiğine de vurgu yaptı ve eskiden beri dile getirilen teknoloji, Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarının bundan sonraki süreçte çok daha hissedilir hale geleceğini ve bu alanlara yatırım yapmanın artık bir zorunluluk haline geldiğini söyledi.
Ünverdi, “Katma değerli ve rekabetçi bir üretim için artık bu unsurlar bir gereklilik haline geldi. Odamızın üyelerinin ve ürünlerinin tanıtımının yapılması, ihracat kapasitelerinin artırılması ve E- ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla, ‘GSO E-ticaret Atağı Projesi’ni başlattık. Proje kapsamında üyelerimiz ‘gsotrade.com’ web sitesi aracılığıyla yeni pazarlara açılacak. Bu şekilde ihracat rakamlarımız daha da yukarı çıkacak” dedi.
Yeni reformlar ve teşviklerle ülkemizin ve Gaziantep’in ihracatının hız kesmeden yoluna devam etmesini temenni ettiklerini kaydeden Ünverdi, “İnşallah bundan sonraki süreçte seçimlerin de tamamlanmasıyla, hükümetin ekonomi alanında sağlayacağı desteklerle ülke ve kent olarak bu rakamları yukarı taşıyacağız” ifadelerini kullandı.
Adanan Ünverdi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü münasebetiyle emekleri ve alın terleriyle ülkemizin kalkınmasına katkı sunan tüm çalışanların bu önemli gününü kutladı.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 905 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ:“TEKNOLOJİ, AR-GE VE İNOVASYONA ODAKLANMALIYIZ”843758493573489574.jpg
Önemli Duyurular
PAKİSTAN EXPO TURKEY
Son Tarih: 22.02.2019
NEPAL YATIRIM KONFERANSI
Son Tarih: 29.03.2019
UKOME KARARI
Son Tarih: 28.02.2019
GÜRCİSTAN'DAKİ PROJELER
Son Tarih: 28.02.2019
DEVLET MALZEME OFİSİ İHALESİ
Son Tarih: 19.02.2019
TUNUS FUARLARI HK.
Son Tarih: 28.02.2019
BAĞDAT AGROFOOD FUARI
Son Tarih: 11.03.2019
IRAK'TA YATIRIM İMKANLARI HK
Son Tarih: 08.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)21
Bugün:5218
Toplam:26982690
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.