EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

GSO HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI [27.06.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Haziran ayı meclis toplantısı, meclis ve danışma kurulu üyeleri ile Milletvekili Nejat Koçer’in katılımıyla, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu başkanlığında yapıldı.
Toplantıda, GSO’da bir önceki dönem meclis üyeliği görevi yapan ve Danışma Kurulu’na geçen, Hüseyin Aslansoy, Tuncer Ak, Ömer Özdemir, Memik Zenzirci, Alpaslan Özgüçlü, Mustafa Güvenç, Ramazan Kaplan, Durmuş İşsever, Mustafa Aykut Erkent, Mehmet Kara, Ahmet Bilmez, Erdal Eliş, İbrahim Halil Ekiz, Mehmet Hösükoğlu, Muzaffer Atmaz, Mehmet İhsan Dağdelen ve Mehmet Emin Çalışkan’a, Milletvekili Nejat Koçer, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, plaket takdiminde bulundu.
GSO meclisince 1998 yılında, GSO meclisinde görevi sona eren meclis üyelerinin doğrudan katılımıyla “Danışma kurulu” oluşturuldu. GSO meclisinde görev yapanlar, görev süreleri bitiminde, sahip oldukları deneyimleri ve bilgi birikimleriyle oda çalışmalarına katkıda bulunmaya devam ediyor.
GSO Meclis Başkanı Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ünverdi’nin önceki dönem meclis üyelerine plaket takdim ederek büyük bir vefa örneği sergilediklerini belirten Koçer, kendisinin de GSO’da uzun zaman görev yaptığını kaydetti.
Gaziantep’e hizmet etmeye devam edeceğini belirten Koçer, buradaki yol arkadaşlarımla şehrimiz için uzun zaman çalışma fırsatımız oldu. Kentimiz için çok güzel projeler yürüttük. Bundan sonra da işbirliğimiz devam edecek. Başka bir kulvarda, sanayi odamızın ve şehrimizin her zaman hizmetindeyim. Sizlerin bir isteği olduğu zaman yapabileceğimiz ne varsa yapmaya hazırım. Gaziantep’e olan hizmet sevdamız devam ediyor” dedi.
GSO’nun hazırladığı, Gaziantep Sanayi Dönüşüm Projesi’nin önemine dikkati çeken Koçer, “Bu projeyi şehirde sanayinin değişim ve dönüşümünü başlatabilmek adına önümüzdeki 5 yıllık süre içinde kentimize kazandıralım diyoruz. Bu değişim ve dönüşümü yaptığımız takdirde şehre sanayi alanında çok büyük katkıda bulunmuş olacağız. Bu anlamda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırım. Bu duygularla seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

-KONUKOĞLU: “BUNDAN SONRA BİZE DÜŞEN GÖREV SEÇİMLE İLGİLİ KONUŞMALARI BİR TARAFA BIRAKIP HEDEFLERİMİZE YOĞUNLAŞMAK”

Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Pazar günü yapılan seçimlerin ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, “Bundan sonra bize düşen görev seçimle ilgili konuşmaları bir tarafa bırakıp hedeflerimize yoğunlaşmaktır. Hep birlikte, 7\24 çalışarak gerek ihracatımızı gerekse satışlarımızı arttırarak işimize yoğunluk vermemiz lazım. Yeni dönemin hepimize, ülkemize, vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Konukoğlu, “Yeni kurulacak hükümet ile temennimiz, yapılacak yeni reformlarla, özellikle sanayinin önünü de açarak 2023 hedeflerimiz doğrultusunda var gücümüzle çalışmaktır. En büyük kaynağımızın insan kaynağı olduğunu hiçbir zaman unutmayalım. Yapay zekanın dünyayı hızlı bir şekilde sardığı bir dönemde eğitime çok daha fazla önem verip ülkemizi geleceğe hazırlamamız gerekiyor. İnşallah kurulacak yeni hükümet bu reformlara öncelik verir” diye konuştu.

-ÜNVERDİ: ”REFORM VE TEŞVİKLERİN ARTARAK DEVAM ETMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, konuşmasının başında Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi.
Seçim sonuçlarının toplumsal ve ekonomik anlamda daha güzel günlerin habercisi olmasını ümit ettiğini belirten Ünverdi, yeni bir istikrar ve güven süreci ile birlikte kalkınmanın hızlanacağını kaydetti. Reform ve teşviklerin artarak devam etmesi gerektiğinin altını çizen Ünverdi, döviz kuru ve faiz oranlarındaki normalleşme ile birlikte yatırımların artacağını dile getirdi.
Marka şehir Gaziantep’in, her zaman üretmeye ve Türkiye’ye moral vermeye devam edeceğine vurgu yapan Ünverdi, “Bizim tek amacımız çalışmak ve ülkemizin ihracatına, büyümesine daha fazla katkı sunmaktır. Kent olarak biz hedeflerimize odaklandık ve bu şiarla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
Sanayicilere üretim, istihdam, ihracat ve diğer rakamsal veriler hakkında bilgi veren Ünverdi, Gaziantep’ten Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,7 artışla 616 milyon 785 bin dolar ihracat yapıldığını ve Gaziantep’in en fazla ihracat yapan iller arasında 6. sıradaki yerini koruduğunu aktardı.
Ünverdi, “İnşallah Haziran verileri daha da güzel gelir diye umut ediyorum ki, bu yılın en fazla ihracatını Mayıs ayında gerçekleştirdik” diye konuştu.
Sigortalı çalışan sayısının 2017 yılı Mart ayına göre yüzde 7,6 arttığını kaydeden Ünverdi, bildirge veren işyeri sayısının ise yüzde 6,5 arttığını söyledi.
Sanayide toplam enerji tüketiminin 2017 Ocak-Nisan dönemine göre yüzde 10,2 arttığını, GAOSB’da Ocak-Mayıs dönemine göre enerji tüketiminin yüzde 7,5, doğalgaz tüketiminin ise 2017 yılı Mayıs ayına göre yüzde 14,9 artış gösterdiğini belirten Ünverdi, marka patent başvuru sayısında 1589 başvuru ile Gaziantep’in 6. sırada yer aldığını, en fazla endüstriyel tasarım başvurusunda ise 1476 başvuru ile 3. sırada bulunduğunu sözlerine ekledi.


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1094 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Önemli Duyurular
NEPAL YATIRIM KONFERANSI
Son Tarih: 29.03.2019
UKOME KARARI
Son Tarih: 28.02.2019
GÜRCİSTAN'DAKİ PROJELER
Son Tarih: 28.02.2019
DEVLET MALZEME OFİSİ İHALESİ
Son Tarih: 19.02.2019
TUNUS FUARLARI HK.
Son Tarih: 28.02.2019
BAĞDAT AGROFOOD FUARI
Son Tarih: 11.03.2019
IRAK'TA YATIRIM İMKANLARI HK
Son Tarih: 08.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)18
Bugün:5203
Toplam:26982675
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.