EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

TOBB GAZİANTEP KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BÜYÜYOR

TOBB GAZİANTEP KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BÜYÜYOR [24.07.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, sanayi ve ticarette kadın girişimci sayısının arttığı Gaziantep’te, üreten kadınların iş dünyasında daha fazla temsil edilebilmesi için sivil toplum kuruluşlarında görev almaları tavsiyesinde bulundu. GSO koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu’nun (KGK) başarılarına dikkati çeken Ünverdi, TOBB KGK’nın dünyanın en geniş kadın girişimci ağına sahip sivil toplum kuruluşu olduğunu kaydetti.
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ve TOBB Güneydoğu ve Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı G.Hülya Akkaya, girişimcilik kültürünün gelişmesi ve üreten kadınların iş dünyasında daha fazla temsil edilebilmesi için kadın girişimcileri TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu çatısı altında buluşmaya davet etti.
Türkiye’de çok sayıda batı ülkesinden önce kadına seçme ve seçilme hakkının verildiğini hatırlatan Ünverdi, kadınların hem iş, hem siyaset, hem de sivil toplum kuruluşlarında çok daha etkin rol üstlenmeleri gerektiğinin altını çizdi.
Kadın girişimciliği noktasında sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yapan Adnan Ünverdi, şöyle konuştu:
“Ülkemizde daha fazla kadının ekonomimize dahil edilmesi halinde kalkınma ve büyümemiz hız kazanacak. Bunun için de kadınlarımıza daha fazla imkan sunmalı ve teşvik etmeliyiz. TOBB bu anlamda çok özel projelere imza atıyor ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu dünyanın en geniş kadın girişimci ağına sahip kurum olarak öne çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın da daha önce TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmaları da bu açıdan çok önemlidir.”
GSO olarak kadın girişimciliğini geçmişte olduğu gibi bugün de teşvik etmeyi sürdürüyoruz.” diyen Ünverdi şunları dile getirdi:
“Halihazırda Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı ortaklığında girişimci kadınlara yönelik Kadın Girişimci Destek Merkezi’mizin (KAGİDEM) kuruluş hazırlıkları devam ediyor. Sanayi Odamızın yönetim kurulunda üç kadın girişimcimiz yer alıyor ki, bu anlamda yönetim kurulunda en fazla işkadının olduğu oda konumundayız. Tabi kent sanayimizin büyüklüğünü göz önünde bulundurduğumuzda belki istenilen kadın girişimci sayısına ulaşmış durumda değiliz, ancak son yıllarda önemli bir artışın da olduğunu gözlemliyoruz. Bu bağlamda Gaziantep’teki kadın girişimcilere yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları gerçekleştirdikleri projelerle öncü rol üstleniyor. İş dünyasında yer alıp da halen sivil toplum kuruluşlarında üyeliği olmayan, görev almayan kadın girişimcilerimizin bu tür organizasyonlarda yer almaları hem kadın girişimciliği hem de kadınlarımızın teşvik edilmesi açısından büyük önem taşıyor.”
TOBB Gaziantep KGK Başkanı G.Hülya Akkaya da, kadınların iş dünyasında daha fazla yer almaları ve temsil edilebilmeleri için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, iş dünyasında yer alan kadınların TOBB Gaziantep KGK’na üye olarak böylesi büyük bir çatı altında temsil edilebileceklerini kaydetti.
Akkaya, “TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaklaşık 200 üyemiz ile kadınlarımızın iş dünyasında daha fazla yer almaları, işlerini geliştirmeleri ve daha fazla temsil edilebilmesi için proje geliştiriyoruz. Düzenlediğimiz iş gezileri ile üyelerimizi yeni iş imkanları ve farklı coğrafyalarla buluşturuyoruz. İşkadınlarına girişimcilik, sosyal medya, kredilere ulaşma gibi farklı alanlarda eğitim imkanları sunuyoruz. Bu çalışmalarımızı daha geniş bir tabana yaymak ve daha fazla kadın girişimciye ulaşmak en büyük hedefimiz. Gaziantep’te sivil toplum kuruluşlarına üye olmuş çok sayıda işkadını olduğunu biliyoruz ancak, sivil toplum kuruluşları ile yolu kesişmemiş işkadınlarımızın da olduğunu biliyoruz. El ele vermek ve birlikte daha büyük bir güç olmak için işkadınlarımızı TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz. İmza yetkisi olan, ya da şirket hissedarı olan iş kadınlarımız ile belli bir oranda akademisyen ve diğer meslek gruplarında da üye kabul edebiliyoruz” dedi.

 

 

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1474 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
TOBB GAZİANTEP KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BÜYÜYOR56547547547(2).JPG
 6568568568.JPG
Önemli Duyurular
NEPAL YATIRIM KONFERANSI
Son Tarih: 29.03.2019
UKOME KARARI
Son Tarih: 28.02.2019
GÜRCİSTAN'DAKİ PROJELER
Son Tarih: 28.02.2019
DEVLET MALZEME OFİSİ İHALESİ
Son Tarih: 19.02.2019
TUNUS FUARLARI HK.
Son Tarih: 28.02.2019
BAĞDAT AGROFOOD FUARI
Son Tarih: 11.03.2019
IRAK'TA YATIRIM İMKANLARI HK
Son Tarih: 08.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)22
Bugün:5196
Toplam:26982668
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.