EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK MERKEZİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK MERKEZİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR [27.07.2018]

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve İpekyolu Kalkınma Ajansı iş birliğinde kurulacak olan Kadın Girişimci Destek Merkezi’ne yönelik inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Saha çalışmaları kapsamında Kadın Girişimci Destek Merkezi inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, beraberinde GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi’yle, çalışmalarda gelinen son noktayı öğrendi, yetkililerden bilgi aldı.

ŞAHİN: TÜRKİYE’DE ÖRNEK BİR MODEL OLACAK

Başkan Fatma Şahin, Gaziantep’in her konuda olduğu gibi kadın girişimcilere ilişkin çalışmalarda da öncü olduğunu bildirdi.
Kadın Girişimci Destek Merkezi’nin her açıdan özgün bir proje olduğunu kaydeden Şahin, “Bu projeyle, ’Benim bir fikrim var, şehrimin kalkınmasında söyleyecek bir sözüm var’ diyen kadınlarımıza çalışma alanı vereceğiz. Tecrübelerim bana şunu gösterdi; sunulan fırsat eşitliği büyük gelişmelere önderlik edebiliyor. O yüzden bu model Türkiye’de örnek bir model olacak. Merkez, 28 atölyede şehrin, bölgenin ve Türkiye’nin kalkınmasında girişimci kadınlar yetişecek. Kadınlarımızın ekonomiye daha güçlü katkı sunması açısından içerik bakımından önemli bir proje. Sanayi odamızın vizyonunu ve gayretini çok değerli buluyorum. Projenin tüm paydaşlarına çok teşekkür ediyorum. Bu şehir, farklı şehir olduğunu geliştirdiği güzel projelerle ortaya koyuyor. Bu projeyi birlikte başaracağız, bu alanda da Gaziantep modelini tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Yüklenici firmamız da çok kısa sürede kaliteli ve hızlı bir süreci yönetiyor. Yıl sonunda içerisinde kreşiyle, kadınlarımızın duygusal zekasıyla, vizyonuyla, bakış açısıyla nasıl bir farklılık gösterdiği, nasıl üretebildiği, ürettiğini pazarlayabildiği, Dünya’ya entegre olduğu bir modeli hep birlikte hayata geçireceğiz. Biz de çok heyecanlıyız, çok mutluyuz, şehrimize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ÜNVERDİ: BU MERKEZ KADIN GİRİŞİMCİLERİ TEŞVİK EDECEK

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ise, Kadın Girişimci Destek Merkezi’nin oluşmasında sanayi odasına destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e İpekyolu Kalkınma Ajansı’na teşekkür ederek, “Türkiye nüfusunun yüzde 50’sini oluşturan kadınların iş hayatına girmesi konusunda bu projeyi çok önemsiyoruz. Bu merkez öncü olacak, kadın girişimcileri teşvik edecektir. Burada hem Suriyeli hem de Türk kadınlarına iş öğreteceğiz, onları iş hayatına kazandıracağız. Merkezimiz, ülkemizin daha yaşanabilir bir ülke haline getirilmesinde ve kalkınmayı hızlandırması anlamında işlevsel bir rol oynayacaktır” diye konuştu.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Güneydoğu ve Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Akkaya da Kadın Girişimci Destek Merkezi’nin örnek bir çalışma olduğunu vurgulayarak, böylesi özgün bir projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK MERKEZİ HAKKINDA

İlk etapta 500 kişinin eğitim alması, kadın girişimcilere ait 28 yeni işletmenin kurulması, orta vadede ise kadın girişimcilere ait 100 yeni işletmenin oluşturulmasını hedefleyen merkezden, girişimcilik potansiyeline sahip kadınlar, işlik, eğitim, danışmanlık gibi hizmetlerden faydalanabilecek. Aynı zamanda merkez, kadınlar haricinde iş piyasasına girişimci olarak katılmak isteyen tüm bireylere, eğitim, danışmanlık, mentörlük ve benzeri hizmetler sunacak. Kadın Girişimci Destek Merkezi, İlde ve bölgede üretim sektörleri için yeni yatırım alanları yeni yatırım alanlarının ortaya konacağı, yapılacak girişimlerin sağlam temelli olmalarının sağlanabileceği özel bir merkez haline gelecek. İldeki ve bölgedeki girişimci sayısının artmasının yanı sıra istihdama katkıda bulunmayı amaçlayan merkez, 2 bin 700 metrekare kapalı alana sahip olacak. Merkezde, 29 işlik, sergi salonu, kreş, uyku odası, satış ofisi ve toplantı salonları yer alacak.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1383 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK MERKEZİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR65475757.jpg
Önemli Duyurular
NEPAL YATIRIM KONFERANSI
Son Tarih: 29.03.2019
UKOME KARARI
Son Tarih: 28.02.2019
GÜRCİSTAN'DAKİ PROJELER
Son Tarih: 28.02.2019
DEVLET MALZEME OFİSİ İHALESİ
Son Tarih: 19.02.2019
TUNUS FUARLARI HK.
Son Tarih: 28.02.2019
BAĞDAT AGROFOOD FUARI
Son Tarih: 11.03.2019
IRAK'TA YATIRIM İMKANLARI HK
Son Tarih: 08.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)19
Bugün:5149
Toplam:26982621
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.