EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

IRAK HEYETİNDEN GSO’YA ZİYARET

IRAK HEYETİNDEN GSO’YA ZİYARET [04.10.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi destekleriyle AKORT Fuarcılık tarafından düzenlenen; BUILDEAST ile eş zamanlı olarak düzenlenen GAYRİMENKUL fuarlarına katılmak üzere Gaziantep’e gelen Erbil Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İbrahim Muhammed Kanabi ve beraberindeki heyet Gaziantep Sanayi Odası’nı (GSO) ziyaret etti. 
Ziyarette karşılıklı işbirliğinin artırılması, ikili ticaretin geliştirilmesi ve bölgenin yeniden yapılandırılmasında atılacak adımlar değerlendirildi.
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, yapı ve inşaat fuarı vesilesiyle bölge ülkeleri ile ilişkilerin daha da sıkılaşacağını belirttiği açılış konuşmasında, komşuluğun ve ikili ilişkilerin önemine vurgu yaptı.
Adnan Ünverdi, “Bugüne kadar farklı güçler tarafından sekteye uğratılmak istenmesine rağmen komşuluğumuzu hiçbir zaman kaybetmedik. Bundan sonra da ikili ilişkilerimizin artarak devam edeceğine inancım sonsuzdur. Irak’ta, İran’da ve Suriye’de yaşanan olaylardan dolayı da üzgün olduğumuzu belirtmek istiyorum. Tek amacımız komşularımızla birlikte daha yaşanabilir bir bölge tesis edebilmek. Bu noktada da biz işadamlarına çok büyük işler düşüyor. Amacımız ikili ilişkilerimizi, işbirliklerimizi ve ticaretimizi geliştirerek bölgemize katkıda bulunmaktır. Bugün burada siz değerli dostlarımızı yanımızda görmekten de çok büyük mutluluk duyduk” dedi.
Erbil Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İbrahim Muhammed Kanabi de konuşmasında, Türkiye ile gerçekleştirdikleri ticari ve ekonomik bağdan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Uzun bir geçmişe dayanan ekonomik işbirliğinin daha da artarak devam etmesi için çaba göstereceklerini dile getiren Kanabi, şöyle konuştu:
“Kuzey Irak’ta 20 yıldır varlığını sürdüren şirketlerle birlikte işbirliği için hazırız. Stratejik ortaklarımız, ekonomik ortaklarımız Türk şirketleri olmaya devam etmektedir. Son 4 yıldır Kuzey Irak bölgesinde ekonomik olarak ilerleme kaydedemedik. Bildiğiniz üzere savaş ve terör nedeniyle o bölgede ekonomik durumlar çok sıkıntılı. Ancak biz krizden güçlü bir işbirliği ile çıkacağımızı düşünüyoruz. Bu süreçte Türk şirketleri ile sırt sırta vererek bu süreci atlatacağımız kanaatindeyiz. Bununla birlikte farklı ticari işbirliklerine de açığız.”
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk ise, Türk müteahhitlik ve mühendislik sektörünün dünyaca tanındığına işaret ederek, Irak, İran ve Suriye’nin inşaat sektörüyle alakalı tüm çalışmalarında yanlarında olduklarını ifade etti.

 

 

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1031 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
IRAK HEYETİNDEN GSO’YA ZİYARET75843754385743.jpg
 4575475474.jpg
Önemli Duyurular
TSE EĞİTİM DUYURUSU
Son Tarih: 10.12.2018
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)503
Bugün:2066
Toplam:26398976
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.