EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

"GENÇLER İÇİN İŞ FIRSATLARI" PROJESİ KAPSAMINDA FİLİSTİNLİ ODA TEMSİLCİLERİ GSO’YU ZİYARET ETTİ

[05.10.2018]

Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından, Filistin'de bulunan Ticaret, Sanayi ve Tarım Odaları ile işbirliği ile yürütülen, "Gençler için İş Fırsatları" projesi kapsamında, GIZ Proje Danışmani Maha Al-Amad, GIZ Proje Koordinatörü Rana Hanbali, GIZ Proje Koordinatörü Candost Aydın ile oda temsilcileri Gaziantep Sanayi Odası’nı (GSO) ziyaret etti.
Ziyarette, Gaziantep Sanayi Odası-GIZ Cash for Work İşbirliği kapsamında yürütülen eğitim ve istihdam programının iyi uygulama örneği olarak yerinde ziyaret edilmesi ve GSO ile Filistinli odalar arasında işbirliklerinin geliştirilmesi noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, ziyarette yaptığı konuşmada, Filistin’de yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade ederek, “Savaşın olmadığı, çocuklarımızın barış içerisinde yaşadığı güzel bir dünyaya inşallah hep birlikte kavuşuruz” dedi.
TOBB’un Filistin’deki faaliyetleri canlandırmak ve geliştirmek yönünde düşünceleri olduğunu kaydeden Ünverdi, “GIZ ile yapmış olduğumuz projelerle Alman mesleki eğitim sistemini uygulamaya çalışıyoruz. Bununla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirdiğimiz protokolle, “Gaziantep Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi”ni (GASİMEP) başlattık” diye konuştu.
GSO olarak mesleki eğitime büyük önem verdiklerini kaydeden Ünverdi, şöyle devam etti:
“Proje kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde, Bilgisayarlı Makine İmalatı, Metal Doğrama, Kaynakçılık, İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi, İş Makinaları, Endüstriyel Bakım Onarım, İplik Üretim, Gıda Kalite Kontrol ve Gıda İşleme alanlarında öğrenci alımı yaparak sistemi uygulamaya başlayacağız. İş çevrelerinde çırak olarak tanımlanan 13-14 yaş arasındaki gençlerin iş becerisini ve mesleki eğitimini geliştiren bu sistemde devlet denetimi altında fakat özel sektörün ihtiyacına göre mesleki eğitim verilmiş olacak. 9. sınıfı tamamlamış öğrenciler arasından yüksek başarı oranına sahip Mesleki Beceri Testi ile seçilecek öğrencilerin işletmelerle eşleştirilmesi yöntemi ile İkili Mesleki Eğitim Sistemi sayesinde işletmelerin kısa ve orta vadede nitelikli personel ihtiyacının giderilmesi ve personel kaynaklı kalite verimliliklerinin arttırılmasını hedefliyoruz.”
Makine Mühendisleri Odası ile de bir proje başlatacaklarını dile getiren Ünverdi, projeyle üniversiteden yeni mezun olmuş gençlere GSO Mesleki Eğitim Merkezi’nde pratik yapma ve tecrübe edinme imkanı sunacaklarını söyledi.
Eurochambres'ın da Ankara'da yaptığı toplantıyı hatırlatan Ünverdi, toplantıda mesleki eğitim ve kadın girişimciliği konusuna ağırlık verilmesine vurgu yapıldığını belirterek, GSO olarak bu iki konuya da hazır olduklarını ve bu iki konuda da yatırımları olduğunu vurguladı.
Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) ortaklığında, girişimci kadınlara yönelik Kadın Girişimci Destek Merkezi (KAGİDEM) kurulduğunu aktaran Ünverdi, “Binanın inşaatının yüzde 70’i tamamlandı. Bu projemizle iş piyasasına girişimci olarak katılmak isteyen kadınların, işe giriş süreçleri desteklenerek sağlam temelli ve sürdürülebilir girişimlerin hayata geçirilmesini amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.
GSO Yönetim Kurulu Üyeleri Melike Yüksel ve Başar Küçükparmak’ın da hazır bulunduğu ziyaret sonunda temsilciler GSO Yönetim Kurulu Başkanı Ünverdi’ye hediye takdiminde bulundu.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1322 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
"GENÇLER İÇİN İŞ FIRSATLARI" PROJESİ KAPSAMINDA FİLİSTİNLİ ODA TEMSİLCİLERİ GSO’YU ZİYARET ETTİ6546754754754.jpg
 56547547567.jpg
 57567568568(2).jpg
Önemli Duyurular
KONSİYE SATIŞ SİSTEMİ HK
Son Tarih: 28.06.2019
CIIE 2019 FUARI HK.
Son Tarih: 30.09.2019
ETSG SEKTÖR DUYURUSU
Son Tarih: 28.05.2019
UKRAYNA SEMPOZYUMU HAKKINDA
Son Tarih: 30.05.2019
MOZAMBİK'TEKİ PROJELER
Son Tarih: 29.05.2019
FAS GÜMRÜK UYGULAMALARI HK.
Son Tarih: 31.05.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)19
Bugün:7665
Toplam:28126727
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.