EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GAPTARIM-GAPFOOD FUARLARI 5 MART’TA AÇILIYOR

GAPTARIM-GAPFOOD FUARLARI 5 MART’TA AÇILIYOR [02.03.2019]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 10. Gaptarım Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı ile 15. Gapfood Gıda Fuarlarının açılış töreninin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımı ile gerçekleştirileceğini belirterek, sektörde faaliyet gösteren firma temsilcilerini ve ilgi duyan herkesi fuara davet etti.

Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Tarım İl Müdürlüğü, Gaziantep Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği, Gaziantep Ziraat Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Güneydoğu İhracatçılar Birliği destekleriyle Akort Fuarcılık tarafından organize edilen, 10. Gaptarım Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı ile 15. Gapfood Gıda Fuarları 5 - 9 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Fuarın önemi ve sektörlere yönelik değerlendirmelerde bulunan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, tüm sektörlerde olduğu gibi gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerinde de ileri teknoloji ile katma değerli üretimin önemine vurgu yaparak, “Günümüz koşullarında gıda, tarım ve hayvancılık sektörleri artık çok daha stratejik sektörler haline gelmiştir” dedi.
Dünya ekonomisinde, artan nüfus ve küresel ısınmanın getirdiği olumsuzlukların gıda, tarım ve hayvancılık sektörüne olan ilgiyi daha da arttırdığını dile getiren Ünverdi, “Bu nedenle ülkemizin en önemli sektörleri arasında yer alan gıda, tarım ve hayvancılık sektörüne daha çok önem vermemiz gerekiyor. Tüm sektörlerde olduğu gibi bu sektörlerde ileri teknoloji ile katma değerli üretim, daha fazla kazanç elde etmemizi sağlayacak ve ihracattaki payımızı artıracaktır” diye konuştu.
Günümüzde özellikle uluslararası rekabet ortamında söz sahibi olmak için bu sektörlere daha fazla yatırım yapılması ve yeni projeler geliştirmesi gerektiğine dikkati çeken Ünverdi, “Katma değeri yüksek gıda ve tarım ürünleri üretimi ve ihracatı, pastadan daha çok pay almamız ve dolayısıyla bu sektörlerin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Gıda, tarım ve hayvancılık artık sıradan sektör olmaktan çok stratejik sektörler haline geldi” diye konuştu.
“Bu sektörlerde dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak için yeni tarım ve hayvancılık projelerinin hayata geçirilmesi son derece önemli” diyen Ünverdi, “Bilim ve teknoloji bu sektörlerin en önemli paydaşları haline geldi. Artık bir buğday tanesini dahi hasatta heba etmememiz gereken süreçteyiz. Her alanda olduğu gibi burada da verimliliği arttırıcı çalışmalar üzerinde durmalıyız. O zaman hedeflerimize daha çabuk ulaşırız” şeklinde konuştu.
Ünverdi, Gaziantep için çok büyük önem taşıyan fuarların, sektör paydaşlarının yeni teknolojileri tanıması, ticari anlaşmalar yapması, üretimde yüksek teknolojiyi kullanması ve karşılıklı bilgi alışverişi sağlanmasında oldukça yararlı olacağını ifade etti.

-AKKAYA: ‘TARIM VE GIDA FUARLARIMIZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR ’’

Akort Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya da yaptığı değerlendirmede, fuarların hem şehrin ekonomisini canlandırdığını hem de sektörlerin gelişimine önemli katkılar sağladığını kaydetti.

GAPTARIM ve GAPFOOD fuarlarının en çok ziyaretçi çeken fuarlar olduğunu belirten Akkaya, fuarların her yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının arttığını, bu yıl da 200 binden fazla ziyaretçi beklediklerini dile getirdi.
Fuarda tüm traktör markaları, tarım makinaları ve ürünleri, örnek çiftlikler, hayvancılık ürünleri, gıda ve tarımla ilgili ürünlerin yer alacağını söyleyen Akkaya, çevre il ve ilçelerden çeşitli araçlarla çiftçilerin toplu gelişlerinin sağlanacağını sözlerine ekledi.

-FUAR HAKKINDA

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuarların resmi açılış töreni saat 16.00’da protokolün katılımıyla yapılacak.
Temsil edilecek marka ve firma sayısının 200 olduğu fuarlarda, tarım makinaları, güneş paneli, traktör ve ekipmanları, hayvansal üretim makineleri, sulama sistemleri, tarımsal danışmanlık, gübre, ilaçlama, yem katkı maddeleri gıda ürünleri gibi ürün grupları yer alacak.
Fuarda başta Gaziantep olmak üzere, Ankara, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kilis, Konya, Kocaeli, Malatya, Mersin, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Trabzon ve Van’dan firmalar ürünlerini sergileyecek.
Bölge il ve ilçelerden çiftçiler, üreticiler, akademisyenler, bayiler, ilgili kurum, kuruluş, oda ve dernek üyelerinden ziyaretçilerin geleceği fuarları 200 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

-DÜZENLENECEK ETKİNLİKLER

Her yıl olduğu gibi çeşitli etkinliklerin yapıldığı fuarlarda bu yıl Dr. Fitoterapist Ümit Aktaş tarafından, ‘Süper Gıda Moringa’ konulu konferans düzenlenecek. KADEM Gaziantep Temsilciliği ve Tarım Orman İl Müdürlüğü ortaklığında yürütülen ‘Doğal Atık Toprağa Katık’ Projesi’nin sertifika töreni ve farkındalık eğitimi verilecek.
Birlikler ve Odalar tarafından çiftçileri bilinçlendirmeye yönelik çeşitli etkinliklerin de gerçekleştirileceği fuarlara çevre il ve ilçelerden araçlarla organize gelişler sağlanacak.


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 607 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
GAPTARIM-GAPFOOD FUARLARI 5 MART’TA AÇILIYOR8857575757.jpg
Önemli Duyurular
KONSİYE SATIŞ SİSTEMİ HK
Son Tarih: 28.06.2019
CIIE 2019 FUARI HK.
Son Tarih: 30.09.2019
ETSG SEKTÖR DUYURUSU
Son Tarih: 28.05.2019
UKRAYNA SEMPOZYUMU HAKKINDA
Son Tarih: 30.05.2019
MOZAMBİK'TEKİ PROJELER
Son Tarih: 29.05.2019
FAS GÜMRÜK UYGULAMALARI HK.
Son Tarih: 31.05.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)33
Bugün:7614
Toplam:28126676
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.