EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

TOBB GAZİANTEP KGK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

TOBB GAZİANTEP KGK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI [27.04.2019]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) koordinatörlüğünde faaliyetlerini yürüten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu'nun (KGK) Meclis Toplantısı, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi’nin katılımıyla yapıldı.
TOBB Gaziantep KGK’nın yaptığı çalışmaların görüşüldüğü toplantıda hedef projeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi yaptığı konuşmada, TOBB Gaziantep KGK’nın çok başarılı işlere imza attığını söyledi.
Ünverdi, “Nüfusumuzun yarısını kadınlarımız oluşturuyor. Bu nedenle kadınlarımızın daha fazla iş hayatında yer alması lazım“ dedi.
Türkiye’de kadınların iş hayatına katılma oranının istenilen seviyede olmadığını kaydeden Ünverdi, “Bu oranın artması için elimizden geleni yapmalıyız. Bunu da başaracak olan siz değerli kurul üyeleridir. GSO olarak biz de elimizden geleni yapmaya hazırız. Gaziantep şu anda Türkiye’nin en büyük 6’ncı ekonomisine sahip ili durumunda. Ortada bir başarı öyküsü var ve bizlerin bu çıtayı daha da yukarılara taşıması gerekiyor. TOBB Gaziantep KGK üyeleri olarak bugüne kadar başarılı işler yaptınız. Bundan sonra da yeni başarılara imza atacağınıza olan inancımız tamdır” diye konuştu.
“Daha fazla kadın girişimcinin iş hayatına girmesi için Gaziantep Kadın Girişimci Destek Merkezi’ni (KAGİDEM) kurduk” diyen Ünverdi, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bu proje ülkemizde örnek bir proje ve şu an binamız tamamlandı. Burada inşallah çok başarılı çalışmalar yapılacak. Yeni bir fikri, projesi olan bütün kadın girişimcilerimizi buraya bekliyoruz. Bu konuda sizlerin desteği çok önemli. Bunu ancak sizlerin desteğiyle başarabiliriz. Daha önce yaptığınız çalışmalar için sizlere teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”
TOBB Gaziantep KGK Başkanı Ayşen Ahi de amaçlarının kadınların iş dünyasında daha fazla yer almaları için çaba göstermek ve sanayi şehri olan Gaziantep’te üretici iş kadınlarının sayısını arttırmak olduğunu ifade etti.
TOBB KGK’nın 81 ilde 77 bine yaklaşan üyesi ile Türkiye’nin en geniş girişimci kadın sayısına sahip sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getiren Ayşen Ahi, “TOBB Gaziantep KGK 2000 yılından beri faaliyet gösteriyor. 4. dönem yönetimi ve 130 kişilik meclis üyesi ile bu zamana kadar yapılmış başarılı çalışmaları, yeni projelerle destekleyip ileriye taşımayı hedefliyoruz. Bu anlamda 4 farklı alanda komisyonlarımızı kurduk. Bu komisyonları siz değerli meclis üyelerimizle beraber yürütmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.
Turkcell ve TOBB KGK iş birliği ile 2 yıldır sürdürülen, Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nin geçen yıl 4 proje ile yarıştığını, 2 projenin yarı finale kaldığını anımsatan Ahi, bu yıl da proje çalışmalarının devam ettiğini ve bu projelerin Ekim ayında sonuçlanacağını belirtti.
İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile görüşmelere başladıklarını, beraber ortak projelerde çalışmayı planladıklarını anlatan Ahi, “Kadın Girişimci Destek Merkezimiz ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizde üretici kadın girişimci sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Merkezde girişimci olmak için başvurular 6 Mayıs’ta sona eriyor. Birlikte yola çıktığımız bu dönemde sizlerin fikirleri ve katkıları ile ilimizde çalışma hayatında ki kadınlarımızın sayısını arttırmak ve Türkiye’deki örnek projelere katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sözlerimi Birleşmiş Milletler'in bu yıl ki sloganı olan 'Eşit düşün, zekice düşün, değişim için fırsat ver' sözleri ile tamamlıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum."


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 453 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
TOBB GAZİANTEP KGK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI765896954.jpg
Önemli Duyurular
KONSİYE SATIŞ SİSTEMİ HK
Son Tarih: 28.06.2019
CIIE 2019 FUARI HK.
Son Tarih: 30.09.2019
ETSG SEKTÖR DUYURUSU
Son Tarih: 28.05.2019
UKRAYNA SEMPOZYUMU HAKKINDA
Son Tarih: 30.05.2019
MOZAMBİK'TEKİ PROJELER
Son Tarih: 29.05.2019
FAS GÜMRÜK UYGULAMALARI HK.
Son Tarih: 31.05.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)32
Bugün:7626
Toplam:28126688
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.