loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü (AFGM)’ye Onaylı Tedarikçi Olma Hk.

Sayın Üyemiz,

Odamızca başlattığımız "Gaziantep Sanayisinin Teknolojik Dönüşümü" projemiz kapsamında, üyelerimizin Savunma Sanayimize katma değerli, yüksek teknolojik ürünler üreterek tedarikçi olmaları için, üyelerimizi Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü(AFGM)’ye Onaylı Tedarikçi olmaları yönünde çalışmalarımız devam etmektedir. 

Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü(AFGM)’ye bağlı 26 fabrika ve 3 tersane mevcuttur. Söz konusu  fabrikalar için gerekli mal alımları onaylı tedarikçi havuzunda bulunan firmalardan yapılacaktır. Onaylı tedarikçi adı altında başvurularını tamamlamış Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü tarafından denetlenmiş ve bu sertifikayı almaya hak kazanmış firmalardan direkt olarak hizmet ve ürün alımı yapılacaktır. 

Bu kapsamda; üyelerimizin AFGM’ye  onaylı tedarikçi olabilmeleri için  ekteki  AFGM onaylı tedarikçi başvuru süreçleri ile ilgili kılavuzu inceleyerek firmalarımızın başvurularını yapmaları gerekmektedir. 

Başvuru ile ilgili; https://www.msb.gov.tr/Afgm/icerik/onayli-tedarikciler linkinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca; başvuru dosyası hazırlanması ve başvuru sürecinde odamızdan destek alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve Destek için :

Mehmet ÖZKURT (Teknik Danışmanlık ve KOBİ Geliştirme Yrd.Uzman)

Tel : 0342-221 09 00  (Dahili - 239)

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla,