loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

Tarihçe

YENİ BİNA

1980’lerin sonunda Gaziantep’te Ünaldı Bölgesi, Nizip Caddesi, Küçük Sanayi Sitesi, Örnek Sanayi Sitesi ve 2 Organize Sanayi Bölgesinde, hatırı sayılır bir imalat sektörü oluşmuştu. Gaziantep sanayisinin ulaşım, altyapı, enerji ve çevre gibi sektörel sorunları da, ticaretin klasik sorunlarından ayrışmaya başlamıştı. Sorunlarla birlikte, sanayicilerin beklentileri ve ihtiyaçları da farklılaşıyordu. O zamanlar Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odası adı ile hizmet veren kuruluş sanayicilerin uzun bir uğraşı ve çabası sonucunda Gaziantep Sanayi Odası olarak 15 Ağustos 1989 yılında 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanunu kapsamında kurulmuştur.

Kanunda da belirtildiği gibi GSO, üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, meslekî faaliy­etlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, mensuplarının birbirleri ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak üzere meslekî disiplin, ahlâk ve dayanışmayı korumak ve kanunda yazılı olan çeşitli hizmetler ile mevzuatla odalara verilen görev­leri yerine getirmek amacıyla kurulan, tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur.

Gaziantep Sanayi Odası kurulduğu tarihten beri hizmet kalitesini sürekli iyileştirmeyi kendine amaç edinerek kendi kurumsal gelişimini sağlamış, kazandığı birikimlerle üyelerinin önünü açacak projeler gerçekleştirmiştir.