loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

Yönetim Kurulu Başkanı

ADNAN-ÜNVERDİ-(1)

 

ADNAN ÜNVERDİ

GAZİANTEP SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

ÖZGEÇMİŞ

Adnan Ünverdi 1962 yılında Gaziantep'te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep'te tamamladıktan sonra 1983 yılında Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1986 yılında pamuk ipliği ticareti ile iş hayatına başladı.

1990 yılında Ünverdi Ailesi, Gaziantep’in ilk plastik, kapı ve pencere konfeksiyon atölyesi olan Plaspen Plastik A.Ş.’yi aile şirketi olarak kurdu.

2006 yılından itibaren Ünverdi Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. adı altında kimyasal karışımlarla compaund üretimine başlayan Ünverdi, halen bu sektöre yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Adnan Ünverdi, 1997-1999 yılları arasında Gaziantep Genç İşadamları Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, 2004-2009 yılları arasında Gaziantep Serbest Bölgesi A.Ş. Muhasip Üyesi ve Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

1999 yılından itibaren Gaziantep Sanayi Odası’nda sırası ile Yönetim Kurulu Üyesi, Muhasip Üye ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Ünverdi 2018 yılının Nisan ayında Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Adnan Ünverdi, halen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Sanayi Odaları Konseyi Başkan Vekilliği, İpekyolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Adnan Ünverdi, evli 3 çocuk babasıdır.