loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programı ve Bilgilendirme Toplantısı

Sayın Üyemiz,

KOSGEB, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerden etkilenen işletmelerin ekonomik yönden canlandıracak bir proje başlatmıştır. "Türkiye Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Projesi" ile KOBİ'lere hasar durumuna, ölçeğine ve bulunduğu ile göre 750 bin TL'ye kadar destek verileceği belirtilmiştir.

Söz konusu destekten, depremin yıkıcı etkisinin ez fazla görüldüğü Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Nurdağı ve İslahiye'de hasar gören veya en az yüzde 30 gelir kaybına uğrayan işletmeler, Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa işletmeleri ve Gaziantep'te ise (Nurdağı ve İslahiye ilçeleri hariç) hasar gören işletmeler faydalanacaklardır. 

KOSGEB'in destek vereceğini belirlediği projeye, şartları uyan firmalarımızın, hasar durumuna, bulunduğu il ve işletme büyüklük ölçeklerine bakılarak 200 bin TL ile 750 bin TL arasında değişen rakamlarda destekten yararlanacaktır. 

Projeden faydalanan firmaların ilk 24 ay geri ödeme yapmayacağı, firmaların sonraki 12 ayda ise 3 taksit halinde geri ödemeler yapacağı, yapılan geri ödemelerin ise tamamen faizsiz olacağı belirtilmiştir. 

Başvurular KOSGEB'in resmi internet sitesi www.kosgeb.gov.tr' den yapılacaktır. 

“Deprem Bölgesi Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programı” na ait tanıtım görselleri ekte sunulmakta olup, söz konusu desteklere ilişkin KOSGEB Başkanı Sayın Ahmet Serdar İbrahimcioğlu’nun katılımlarıyla   10 Kasım 2023 Cuma günü saat 15.00 ‘de Gaziantep Ticaret Odası Toplantı Salonu’ nda “Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirilecektir.  

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ekli Dosyalar