loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

"Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması Riskleri ve Doğrulamanın Önemi” Bilgilendirme Toplantısı

Sayın Üyemiz,

Bilindiği üzere; Avrupa Birliği’nin 2019 yılında Avrupa Birliği (AB) Yeşil Mutabakatı yayımlamasıyla, özellikle Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (SKDM)’nın raporlama yükümlülüklerinin devreye girmesiyle ortaya çıkan uygulama güçlükleri dikkate alındığında, tüm dünyada yeşil dönüşüme ilgi hızlıca artmış durumdadır.

SKDM’ ye geçiş dönemi devam etmekte olup, yaptırım dönemi 2026 yılında başlayacaktır. Bu dönem başladığında; firmalar AB’ye ihraç ettikleri ürünler ile ilgili gömülü emisyonları üzerinden mali yükümlülüklere maruz kalabileceklerdir. Firmaların karbon ayak izi, su ayak izi gibi çeşitli ölçümler ve raporlamalar yapmaları ve sonuçlarını doğrulatmaları, karbon miktarlarını azaltmak için çeşitli yatırımlar yapmaları gerekecektir.

Bu kapsamda; Odamız ve TÜV SÜD işbirliğinde 26 Nisan 2024 Cuma günü saat 14.00’te Gaziantep Sanayi Odası’nda “Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması Riskleri ve Doğrulamanın Önemi” konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir.

Söz konusu toplantıda;

  • Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması Riskleri ve Doğrulamanın Önemi
  • ISO 14064 Sera Gazı Hesaplama ve Doğrulama Yönetim Sistemi
  • AB Yeşil Mutabakat’ a uyum süreçleri

hakkında bilgilendirilmeler yapılacaktır. Firmanızın yeşil dönüşüm sürecinde yapacağı faaliyetlere katkı vermesi açısından toplantıya katılımınız önem arz etmektedir.

Toplantıya katılım kaydı gerekmekte olup, kayıt için TIKLAYINIZ.

 

Toplantı Detay Bilgileri

Tarih: 26 Nisan 2024 Cuma

Saat: 14:00

Yer: Gaziantep Sanayi Odası-Meclis Salonu (İstasyon Caddesi No:43 Şehitkamil/Gaziantep)

Detaylı Bilgi İçin Tel: 0342 221 09 00 Dahili: 237

 

 

Ekli Dosyalar