loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

AYAKKABI VE YEŞİL DÖNÜŞÜM TEKSTİL KÜMELERİ İHTİYAÇ ANALİZİ TOPLANTISI

AYAKKABI VE YEŞİL DÖNÜŞÜM TEKSTİL KÜMELERİ İHTİYAÇ ANALİZİ TOPLANTISI

Gaziantep Gaziantep Yeşil Dönüşüm ve Sürdürülebilir Tekstil Kümesi ile Gaziantep Ayakkabı Kümesi'nin İhtiyaç Analizi Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

Ticaret Bakanlığı'nın "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Proje Desteğine İlişkin Genelge" kapsamında, Gaziantep Sanayi Odası'nın Gaziantepli firmalar ile birlikte 3 yıl boyunca sürdüreceği Gaziantep Yeşil Dönüşüm ve Sürdürülebilir Tekstil Kümesi ve Gaziantep Ayakkabı Kümesi'nin ihtiyaç analizi tanıtım toplantısı, Ticaret Bakanlığı ilgili küme uzmanları Beyza Basri ve Rümeysa Okumuş’un katılımı ile gerçekleştirildi.

Yüzde 75 oranında Ticaret Bakanlığı desteği ile 15 firmanın katılımı ile yürütülecek olan proje ile tekstil sektöründe faaliyet gösteren GSO üyesi firmalara, yeşil ve dijital dönüşüm, yalın üretim, verimlilik, sürdürülebilirlik konularında katkı sağlanması, firmaların uluslararası pazarlarda rekabet güçlerini artırmaları, yeni iş birlikleri geliştirmeleri ve sürdürülebilir ihracat hedeflerine ulaşmaları hedefleniyor.

Yine yüzde 75 oranında Ticaret Bakanlığı desteği ile 20 firmanın katılımı ile yürütülecek olan projede ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren GSO üyesi firmaların, uluslararası pazarlarda rekabet güçlerini artırmaları, yeni iş birlikleri geliştirmeleri ve sürdürülebilir ihracat hedeflerine ulaşmaları hedefleniyor.

Projenin devamında ihtiyaç analizi sonuçları doğrultusunda ortaya çıkan 36 aylık takvim kapsamında firmalara yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetleri, yurtdışı pazarlama faaliyetleri ve tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlanıyor.