loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

GSO’DA YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

GSO’DA YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıda, kent ve ülke ekonomisi ile salgın sürecinde gelinen son durum hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

-GSO’DA YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

-VİDEOKONFERANS SİSTEMİ ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLEN VE GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ NEJAT KOÇER’İN KATILDIĞI TOPLANTIDA KENT VE ÜLKE EKONOMİSİ DEĞERLENDİRİLDİ

-MİLLETVEKİLİ NEJAT KOÇER:

-“GAZİANTEP SANAYİ ODAMIZLA İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE SANAYİMİZİN REKABET GÜCÜNÜ ARTIRMAK İÇİN HER TÜRLÜ ÇABA VE GAYRETİ GÖSTERİYORUZ. HER TÜRLÜ KONUDA SONUNA KADAR YANINIZDAYIZ”

-MECLİS BAŞKANI ADİL SANİ KONUKOĞLU:

-“DÜNYADA YAŞANAN TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN GAZİANTEP, GEREK ÜRETİM VE İHRACAT, GEREKSE İSTİHDAMDA YİNE REKORLAR KIRDI”

-YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ:

-“GAZİANTEP İHRACATTA YÖNÜNÜ ORTADOĞU’DAN BATIYA ÇEVİRDİ”

 

Gaziantep Sanayi Odası’nda (GSO) yılın ilk meclis toplantısı Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, meclis ve danışma kurulu üyelerinin katılımıyla Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu başkanlığında yapıldı.

Salgın nedeniyle videokonferans sistemi üzerinden gerçekleştirilen toplantıda, kent ve ülke ekonomisi ile salgın sürecinde gelinen son durum hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

KOÇER: GAZİANTEP’E EĞİTİM, SAĞLIK, ULAŞIM GİBİ FARKLI ALANLARDA ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında, salgına rağmen sanayicilerin üretim, ihracat ve istihdamda büyük başarı gösterdiklerini belirterek, bu başarıda emeği olan herkesi kutladı.  

Meclis üyelerine kamu tarafından yürütülen çalışmalar ve Gaziantep’e yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler veren Nejat Koçer, şunları kaydetti:

“Gaziantep’e eğitim, sağlık, ulaşım gibi farklı alanlarda çok büyük yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Şehrimizdeki havalimanı inşaatı hızla devam ediyor. Eğitimle ilgili Gaziantep’e son 2 yılda 1 milyar 200 milyon TL bütçe sağlandı. Eğitim alanında Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını yapıyoruz. Sağlıkta ise şehir hastanemizin inşaatı devam ediyor ve Beykent bölgesine de 500 yataklı hastane yapılacak. Bu konuda yer tahsisi yapıldı. Ulaşımla ilgili de çok önemli projeler yürütüyoruz ve şu an şehrimizin her yeri adeta şantiye gibi. Yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Sizlerden aldığımız güçle, sizlerin bir temsilcisi olarak, Gaziantep ve Türkiye için bizler de büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Gaziantep Sanayi Odamız ile iş birliği içerisinde sanayimizin rekabet gücünü artırma noktasında her türlü çaba ve gayreti gösteriyoruz. Sizlerden gelen her türlü konuda da sonuna kadar yanınızdayız. İnşallah 2023 yılında kentimizin temel konuları da çözülmüş olacak. Gaziantep ülkemizin en hızlı büyüyen şehirlerinden bir tanesi. Hem ekonomik, hem sosyal anlamda çok hızlı büyüyoruz. Dolayısıyla şehrimizin altyapısını bu büyümeye karşılık gelecek şekilde yapmak da gittikçe zorlaşıyor ama biz zoru seviyoruz. Bu zamana kadar da nasıl gayret gösterdiysek, insanımızın hizmetinde olduysak, aynı şekilde şehrimize, ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

KONUKOĞLU: SANAYİCİLERİMİZ, ÜRETİCİLERİMİZ, İHRACATÇILARIMIZ ZORLUKLARA RAĞMEN HER YIL YENİ BİR REKORA İMZA ATIYOR

Yılın ilk meclis toplantısında Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer’i ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Gaziantep, tüm dünyada yaşanan zorluklara rağmen gerek üretim ve ihracat, gerekse istihdamda yine rekor kırdı. Sanayicilerimiz, üreticilerimiz, ihracatçılarımız her yıl yeni bir rekora imza atıyor. Salgın döneminde ise bu başarıya ulaşmanın anlamı çok daha farklı ve şehrimiz adına büyük bir gururu vesilesi. İnşallah 2021 yılı sağlık dolu, daha güzel ve bereketli bir yıl olur” diye konuştu.

ÜNVERDİ: TÜRKİYE GAZİANTEP’İN BAŞARISINI KONUŞUYOR. GAZİANTEP AYAKTA ALKIŞLANIYOR VE BEN DE SİZLERİ AYAKTA ALKIŞLIYORUM

Meclis üyelerine GSO faaliyetlerini anlatan ve Gaziantep’in üretim, ihracat ve istihdam rakamları hakkında bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, yeni yılın ilk meclis toplantısına da videokonferans ile başladıklarını en yakın zamanda bir araya gelmeyi umut ettiklerini söyledi.

Zor bir yılın ardından 2021 yılının, başlayan aşı uygulamalarıyla birlikte başta sağlık olmak üzere, her anlamda güzel bir yıl olmasını temenni eden Ünverdi, “Pandemiye rağmen sizlerin özverisi, alın teriyle üretimde, istihdamda ve ihracatta büyük bir başarıya imza attık. Şehrimizle, insanımızla ne kadar gurur duysak azdır. Türkiye emin olun Gaziantep’i konuşuyor. Gaziantep ayakta alkışlanıyor ve ben de sizleri ayakta alkışlıyorum. Bu süreçte hep yanımızda olan, sorunlarımızı ilgili Bakanlıklar nezdinde çözüme kavuşturan Milletvekilimiz Sayın Nejat Koçer’e, siz değerli meclis üyelerimize, tüm sanayicilerimize ve şehrimiz için taş üstüne taş koyan herkese çok teşekkür ediyorum. Gaziantep Türkiye’nin can damarı, nefes alanıdır. Bunu zor günde, dar günde daha iyi anlıyor ve görüyoruz” diye konuştu.

“GAZİANTEP İHRACATTA YÖNÜNÜ ORTADOĞU’DAN BATIYA ÇEVİRDİ”

Kentin ihracatının geçen yılın Aralık ayına göre yüzde 41,7 oranında arttığını ve Gaziantep ihracatta yönünü Ortadoğu’dan batıya çevirdiğini dile getiren Adnan Ünverdi, sözlerini şöyle tamamladı:

“İhracatımız geçen yılın ortalamasına göre yüzde 6,1 oranında arttı ve 2020 yılında ilk 10 il içinde ihracatta 5. sırada yer aldık. 2020 yılında ABD’ye olan ihracatımız yüzde 41,5, Almanya’ya yüzde 29,1, İngiltere’ye yüzde 21,6 oranında artmış durumda. Geçen yıla göre Amerika ülkelerine yüzde 39,4, AB ülkelerine ise yüzde 10,8 oranında artış gerçekleşmiştir. OSB’de 2019 yılına göre elektrik tüketiminde yüzde 5,2’lik bir artış söz konusudur. Bu da Gaziantep’in çalıştığının, ürettiğinin en önemli göstergesidir.”