loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

KAMP VE KARAVAN TUTKUNLARI ‘CAMPEX GAZİANTEP FUARI’NDA BULUŞUYOR

KAMP VE KARAVAN TUTKUNLARI ‘CAMPEX GAZİANTEP FUARI’NDA BULUŞUYOR

CAMPEX Kamp Karavan ve Doğa Sporları Fuarı, 02-06 Kasım 2022 tarihleri arasında OFM Ortadoğu Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve AKORT Fuarcılık tarafından düzenlenecek CAMPEX Kamp Karavan ve Doğa Sporları Fuarı, 02-06 Kasım 2022 tarihleri arasında OFM Ortadoğu Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Doğal yaşam ve karavan hayatının popüler olduğu günümüzde profesyonel kampçıların yanı sıra kamp deneyimi yaşamak isteyen doğa tutkunları, CAMPEX Kamp Karavan ve Doğa Sporları Fuarı’nda buluşacak.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, fuarlar şehri Gaziantep hedefiyle yürüttükleri çalışmalar doğrultusunda bölgenin ilk ve tek doğal yaşam konseptli fuarı olma özelliği taşıyan CAMPEX Fuarı’nı Gaziantep’e kazandıracaklarını belirterek, “Fuarlar dünyaya açılan penceremiz ve Gaziantep olarak fuarlarla büyümeye devam ediyoruz. Akort Fuarcılık ile birlikte gerçekleştireceğimiz CAMPEX Fuarı da şehrimize ve bölgemize yeni bir farklılık ve heyecan katacak. Ekonomik, ticari ve sosyal anlamda önemli kazanımlar sağlayacak. Renkli ve keyifli geçecek fuarımız 7’den 70’e herkese hitap edecek” diye konuştu.

Akort Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya da, dünyada 40 milyar avroluk bir pazar büyüklüğüne ulaşan kamp ve karavan turizmi sektörünün, karavan kullanıcıları, kamp ve doğaseverleri yeni bir akım ekseninde fuarlarda bir araya getirdiğini dile getirerek, “Özellikle pandemi sürecinin etkisi ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de doğaya dönüş trendinin öne çıktığı bir dönemde kamp, karavan ve doğa sporlarına yönelik ilginin katlanarak arttığı bir dönemde fuarımız bu alana ilgi duyan tüm kesimleri şehrimizde bir araya getirecek. Farklı etkinlik ve organizasyonların düzenleneceği fuarımıza tüm doğaseverleri bekliyoruz ve kendilerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” ifadelerini kullandı.    

Karavan, motokaravan, çekme karavan, off-road karavan, Tiny House, bungalov, kamp malzemeleri ve tekstil ürünleri, doğa sporları, bisiklet gibi ürünlerin sergileneceği fuarı, son dönemde doğa ile iç içe olmayı tercih eden binlerce doğaseverin ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuar birçok markanın gelecek yılki yeni sezon ürünlerinin ilk defa görücüye çıkaracağı, gerek yeni bir karavan sahibi olmak isteyen, gerekse var olan karavanını veya kamp ekipmanını yeni modeliyle değiştirmek, yeni dekorasyon ve aksesuarları denemek isteyen alıcılara, hayallerindeki kamp ortamına kavuşma imkanı sağlamayı da hedefliyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziantep’e kazandırdığı Karavanpark gibi arka arkaya açılan karavan otoparkları ve kamp alanları ile birlikte Türkiye’de 500 milyon dolarlık bir sektör haline gelen kamp karavan üreticileri 2023 modellerini CAMPEX Kamp Karavan ve Doğa Sporları Fuarı’nda tanıtacak.

Gaziantep Sanayi Odası iş birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştirilecek fuarda ilginç  modeller ve ürünler yer alacak.

Ayrıca fuar kapsamında, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Gaziantep Şubesi fuarda örnek kamp alanı oluşturacak ve çeşitli etkinliklerle fuara renk katacak.  Gaziantep’ in yanı sıra bölgedeki tüm il ve ilçelerden yoğun ilgi görecek fuar 5 gün süresince doğaseverlere açık olacak.