loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

SANİ KONUKOĞLU’NUN VEFATININ 28’İNCİ YIL DÖNÜMÜ

SANİ KONUKOĞLU’NUN VEFATININ 28’İNCİ YIL DÖNÜMÜ

GSO Kurucu Başkanı Sani Konukoğlu'nu vefatının 28'inci yıl dönümünde saygı, özlem ve minnetle anıyoruz.

GSO KURUCU BAŞKANI SANİ KONUKOĞLU’NUN VEFATININ 28’İNCİ YIL DÖNÜMÜ

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Kurucu Başkanı Sani Konukoğlu'nun vefatının 28'inci yıl dönümü münasbetiyle anma mesajı yayımlayan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, merhum Sani Konukoğlu’nun girişimciliği, prensipleri ve ülke sanayisine kattığı değerlerle her zaman örnek olmaya devam edeceğini belirtti.

Adnan Ünverdi, Gaziantep’te sanayinin temellerinin yeni atılmaya başladığı bir dönemde merhum Sani Konukoğlu’nun cesaret ve girişimciliği ile ülke sanayisinin gelişmesine büyük katıkılarda bulunduğunu kaydetti.

Merhum Sani Konukoğlu’nun hem çalışmalarıyla hem de insani yönüyle gönüllere girmeyi başardığını dile getiren Ünverdi, açıklamasında şunları ifade etti: “Gaziantep bugün bir sanayi kenti haline gelmiş ve ülkemizin 5. büyük iharacatçı kenti olmuşsa bunun temelinde, o dönemin tüm zorluklarına karşı merhum Sani Konukoğlu ve sanayici büyüklerimizin verdiği mücadele vardır. Bu vesileyle ebediyete irtihal etmiş tüm sanayicilerimizi saygı ver rahmatle anıyorum.”

Sani Konukoğlu’nun vizyonu ve ileri görüşlülüğünün altını çizen Adnan Ünverdi, açıklamasını şöyle tamamladı:

“İmkanların kısıtlı, bilgiye ulaşmanın güç ve girişimciliğin zor olduğu 1950’li yıllarda merhum Sani Konukoğlu, şehrimizde el tezgahlarını motorlu tezgaha dönüştürmüş ve bunun gibi birçok yeniliğe öncülük etmiştir. O dönemin koşullarında temelini attığı yatırımlar büyümeye, ülkemizin kalkınmasında önemli rol üstlenmeye ve insanımıza hizmet etmeye devam etmektedir. Merhum Sani Konukoğlu, sanayaciliği, hayırseverliği, eğitim ve sağlık alanında atmış olduğu adımlar ile herkesin takdirini toplamıştır. Sosyal hizmetleri nedeni ile Devlet Üstün Hizmet Madalyası’na layık görülmüştür. Bizler de kendilerinin yolunda yürümeye, en büyük miraslarından olan yenilikçi bakış açısı ile şehrimiz ve ülke sanayimizi her alanda ileri taşımaya, insan odaklı çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla, Gaziantep Sanayi Odamızın kurulmasına öncülük eden, odamızın kurucu başkanı ve ilk yönetim kurulu başkanlığı görevini yapan merhum Sani Konukoğlu’nu aramızdan ayrılışının 28’inci yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.”