loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

GELECEĞE HAZIR OLMALIYIZ

26 Mart 2021

TÜM DÜNYADA PANDEMİYLE BİRLİKTE ALIŞKANLIKLARIMIZ, YAŞAM ŞEKLİMİZ HIZLA DEĞİŞİRKEN, MERKEZİNDE ‘DİJİTALLEŞMENİN’ OLDUĞU ‘YENİ BİR DÜNYA DÜZENİNE’ DOĞRU HIZLA İLERLİYORUZ. BÜYÜK BİR YOL AYRIMI VE DÖNÜŞÜMÜN İÇERİSİNDEYİZ,  BU DÖNÜŞÜME DE AYAK UYDURMAK ZORUNDAYIZ. PANDEMİYLE BİRLİKTE TÜM DÜNYA EKONOMİLERİ BÜYÜK BİR ŞOK YAŞADI.

GÜÇLÜKLER KARŞISINDA KAMUNUN SÜRECE DAİR REFLEKSLERİ İLE VERGİ, SGK PRİM BORÇLARI, KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ, FİNANSMANA ULAŞIM GİBİ KONULARDA ATTIĞI ADIMLAR VE SUNULAN İMKANLAR BU İLK DALGANIN ATLATILMASINI SAĞLADI.

DÜNYADA İLK ŞOKUN ATLATILMASI İLE BİRLİKTE ULUSLARARASI TİCARETİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALKTI VE İHRACAT KANALLARI YENİDEN AÇILDI. KONTROLLÜ NORMAL OLARAK ADLANDIRILAN SÜREÇLE BİRLİKTE ÜRETİM VE İHRACATIMIZ YENİDEN CANLANDI. GAZİANTEP OLARAK İSE PANDEMİYE RAĞMEN ÜRETİM, İHRACAT VE İSTİHDAMIMIZI SÜRDÜRDÜK.

ŞEHRİMİZİN GÜÇLÜ OLDUĞU GIDA ÜRÜNLERİ İLE KORUYUCU MASKE VE TULUM YAPIMINDA KULLANILAN KUMAŞLARIN ÜRETİMİ ÇOK DAHA STRATEJİK HALE GELDİ VE TÜM DÜNYANIN ÖNCELİKLİ İHTİYACI OLAN BU ÜRÜNLER GAZİANTEP’TEN GÖNDERİLDİ.

ÜLKEMİZDE SALGININ GÖRÜLMESİ İLE ŞEHRİMİZİN İHRACATINDA CİDDİ DÜŞÜŞLER OLDU. DAHA SONRA YENİDEN ARTIYA GEÇTİK VE GAZİANTEP OLARAK PANDEMİYE RAĞMEN İHRACATA DEVAM ETTİK.

HER KOŞULDA SANAYİCİLER OLARAK HER ŞEYE RAĞMEN ÜRETİYOR, İHRAÇ EDİYOR VE İSTİHDAMIMIZI KORUYARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMAYA GAYRET GÖSTERİYORUZ.

DÜNYANIN NEREYE GİTTİĞİNİ DOĞRU OKUMALI VE YENİ DÜNYADAKİ YERİMİZİ BUGÜNDEN KONUMLANDIRMALIYIZ.

PANDEMİ BU YENİ DÜZENİN ALTYAPISINI HAZIRLADI. PANDEMİ SÜRECİNİ BAŞARIYLA ATLATANLAR BU YENİ DÜNYADA ÖNCÜ ROL ÜSTLENECEKLER.

TÜRKİYE BU NOKTADA AVANTAJLI ÜLKELERİN BAŞINDA GELİYOR.

AVRUPA PANDEMİYLE BİRLİKTE TEK TEDARİK MERKEZİ İLE ÇALIŞMANIN SIKINTILARINI ACI DA OLSA YAŞAYARAK GÖRDÜ. PANDEMİ DOLAYISIYLA ÇİN’E KARŞI DÜNYADA BİR UZAKLAŞMA SÖZ KONUSU. MAKUL FİYATA KALİTELİ ÜRETİM YAPAN ÜLKEMİZ, AVRUPA’YA YAKINLIĞI İLE DE DOLAYLI TEDARİKÇİ OLMAKTAN ÇIKIP DOĞRUDAN TEDARİKÇİ OLMA YÖNÜNDE İLERLİYOR. BUNUNLA BİRLİKTE SAVUNMA SANAYİNDEKİ ADIMLAR, YERLİ OTOMOTİV, KEŞFEDİLEN DOĞALGAZ REZERVLERİ GELECEĞİMİZ ADINA UMUT VERİYOR. SANAYİ DEVRİMLERİNİ KAÇIRMIŞ BİR ÜLKE OLARAK KURULACAK BU YENİ DÜNYA DÜZENİNİ BİR FIRSAT OLARAK GÖRÜYORUM. DÜNYADA OYUN YENİDEN KURULUYOR VE SIFIRDAN BAŞLAMA İMKANI SUNUYOR.

TABİ ÜLKE OLARAK BİZİM DE KENDİMİZİ SORGULAMAMIZ, “YENİ NORMALLER” İLE YENİ BİR KONUMLANDIRMAYA HAZIR OLMAMIZ ÇOK ÖNEMLİ. BURADA DEĞER ALGILARINI DA DEĞİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ. BİLİM İNSANLARINA, SAĞLIĞA, EĞİTİME, TEKNOLOJİYE VE AR-GE’YE DAHA ÇOK YATIRIM YAPMALIYIZ. ÖZELLİKLE DİJİTALLEŞMEYE VE TEKNOLOJİYE DAHA FAZLA KAYNAK AYIRMALIYIZ. YERLİ VE MİLLİ TEKNOLOJİLERLE KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRETİMLER GERÇEKLEŞTİRMELİYİZ.

E-TİCARET VE E-İHRACAT GİBİ PANDEMİYLE BİRLİKTE ÖNEMİ ÇOK DAHA ARTAN BU PAZARLARDAN DAHA FAZLA PAY ALABİLMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRMALIYIZ.

ŞİRKETLERİMİZ DE GÜNCEL KOŞULLARA KENDİNİ HAZIRLAMALI, YENİ TEKNOLOJİLERE ADAPTE OLMALI, SÜRECİ İYİ YÖNETMELİ VE TALEPLERİ İYİ ANALİZ ETMELİLER.

ÜLKEMİZİN ORTADOĞU’YA AÇILAN KAPISI KONUMUNDA OLAN GAZİ ŞEHRİMİZİN DE BU SÜREÇTE ÜRETİM ÇEŞİTLİLİĞİ VE İNSAN KAYNAĞI İLE ÇOK DAHA ÖNE ÇIKACAĞINA İNANIYORUM.

GAZİANTEP SANAYİ ODASI OLARAK BİZLER DE DEĞİŞİME YÖNELİK ANALİZLERDE BULUNUYOR, HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ PROJELERLE ŞEHRİMİZİN TEKNOLOJİK DÖNÜŞÜMÜNE VE DİJİTALLEŞMESİNE ÖNCÜLÜK EDİYORUZ.

TABİ TÜM BUNLARIN TEMELİNDE DE SAĞLIK VAR VE ALINAN TEDBİRLERE UYMAMIZ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR.

BU DUYGULARLA, KENDİ YAŞAMALARINI ORTAYA KOYARAK, GECE GÜNDÜZ DEMEDEN FEDAKARCA ÇALIŞAN TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYOR, ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

 

Ekli Dosyalar