loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ KONUŞMA METNİ

12 Mayıs 2021

ÜLKEMİZ GİRİŞİMCİLİK KONUSUNDA GAYET BAŞARILI BİR KONUMDA.  SON DÖNEMLERDE ÖZELLİKLE GENÇ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİN ARTMASI BİZLERİ GELECEK ADINA UMUTLANDIRIYOR.

GİRİŞİMCİLERİMİZİN DAHA BİLİNÇLİ HAREKET EDİP HER ALANDA DONANIMLI ŞEKİLDE FAALİYETLERİNE BAŞLAYIP BAŞARILI ŞEKİLDE SÜRDÜRDÜKLERİNİ GÖRÜYORUZ.

BAŞARILI GİRİŞİMCİLİK ÜLKEYE ÜRETİM, İSTİHDAM, KATMA DEĞER VE İHRACAT OLARAK DÖNMEKTEDİR. BU NEDENLE GİRİŞİMCİLERİMİZE HER ANLAMDA DESTEK VERMELİYİZ.

TEKNOLOJİK GELİŞMELERİN HIZ KAZANDIĞI BİR DÖNEMDE SANAYİ KURULUŞLARIMIZI İLERİ TAŞIMA ANLAMINDA ÜNİVERSİTE- SANAYİ İŞ BİRLİĞİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

ÜNİVERSİTELERİMİZİN BİLGİ BİRİKİMİ VE YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ İLE SANAYİNİN TECRÜBESİ VE FİNANSAL GÜCÜNÜN BİR SİSTEM BİRLEŞTİRİLMESİ SANAYİMİZİN GELİŞİMİ VE ÜLKEMİZİN KALKINMASI ADINA ÖNEMLİ BİR ADIMDIR.

ÜNİVERSİTELERİMİZİN SANAYİYE, SANAYİMİZİN DE ÜNİVERSİTELERİMİZE KATACAĞI ÇOK ŞEY VAR.  BU AÇIDAN ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞ BİRLİĞİ SON DERECE ÖNEMLİDİR.

KÜRESELLEŞEN DÜNYA EKONOMİSİNDE, AR-GE FAALİYETLERİNİN GERÇEKLEŞTİĞİ TEKNOPARKLAR VE İNOVASYON MERKEZLERİNDE BİRBİRİNDEN KIYMETLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLMEKTEDİR. 

ŞİRKETLERİN, İNOVASYON VE REKABETÇİLİK KÜLTÜRÜNÜ DESTEKLEYEREK TOPLUMUN ZENGİNLİĞİNİ ARTIRMA YOLUNDA TEKNOPARKLARA BÜYÜK GÖREV DÜŞMEKTEDİR. 

HEM GİRİŞİMCİLERİMİZİN HEM DE ÜLKENİN KALKINMASINDA ÖNEMLİ ROL ÜSTLENEN TEKNOPARKLARIN KURULMALARI VE VARLIKLARINI SÜRDÜRMELERİ ÖNEMLİDİR.

KULUÇKA MERKEZLERİ YARDIMIYLA YENİLİKÇİ FİRMALARIN OLUŞMASINI VE BÜYÜMESİNİ DE KOLAYLAŞTIRAN TEKNOPARKLAR ŞİRKETLERE YÜKSEK KALİTEDE MEKANLAR SAĞLAYIP KATMA DEĞERİ YÜKSEK HİZMETLER SUNMAKTADIR.

ÜLKEMİZDE HER GEÇEN GÜN ARTAN GİRİŞİMCİ SAYISINA BAĞLI OLARAK ARTIŞ GÖSTEREN KULUÇKA MERKEZLERİ GİRŞİMCİLERİMİZİN BAŞARISINA ÖNEMLİ KATKI SUNMAKTADIR.

ÜNİVERSİTELERİMİZDE KURULAN KULUÇKA MERKEZLERİ GİRŞİMCİLERİN BAŞARI HİKAYELERİ YAZMASINDA ÖNEMLİ ROL ÜSTLENMEKTEDİR.

ÜNİVERSİTE DESTEKLİ KULUÇKA MERKEZLERİ, İŞ FİKİRLERİNİN AKADEMİK BİLGİ BİRİKİMİYLE BÜTÜNLEŞMESİNİ SAĞLAYARAK KATMA DEĞERLİ PROJELERİN ORTAYA ÇIKARILMASINA DESTEK OLMAKTADIR. ÜNİVERSİTELERİMİZ BÜNYESİNDEKİ KULUÇKA MERKEZLERİMİZİN DE ARTMASI GEREKİYOR.

ÖZELLİKLE TEKNOKENTE SAHİP ÜNİVERSİTELERDE KULUÇKA MERKEZLERİNİN HIZLA HAYATA GEÇİRİLMESİ GELECEK ADINA ÖNEM TAŞIMAKTADIR.