loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

YARALARIMZI BİRLİKTE SARACAK, BÖLGEMİZLE BİRLİKTE AYAĞA KALKACAĞIZ

10 Şubat 2023

 

6 ŞUBAT GECESİ ŞEHRİMİZLE BİRLİKTE 11 İLİMİZDE ÇOK BÜYÜK BİR FELAKETLE KARŞI KARŞIYA KALDIK. HEPİMİZİ YASA BOĞAN YIKICI DEPREMLERDE CANLARIMIZI KAYBETTİK, BİNLERCE KARDEŞİMİZ YARALANDI.

KAYBETTİĞİMİZ CANLARIMIZA YÜCE ALLAH'TAN RAHMET, AİLELERİNE VE AZİZ MİLLETİMİZE BAŞSAĞLIĞI VE SABIR, YARALANAN KARDEŞLERİMİZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.

RABBİM ÜLKEMİZE BÖYLE BİR ACIYI BİR DAHA YAŞATMASIN. TÜM ZORDA OLAN KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETSİN. İNŞALLAH EL BİRLİĞİ İLE OMUZ OMUZA VE DAYANIŞMA İÇİNDE BU ZORLU GÜNLERİ DE AŞACAĞIZ. BU NOKTADA ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPMAYA GAYRET EDİYORUZ.

BÖLGE OLARAK ACIYI YÜREĞİMİZDE HİSSETTİĞİMİZ BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ VE YÜKÜMÜZ ÇOK AĞIR. MAALESEF AFET ÇOK BÜYÜK VE DERİN YARALAR AÇTI.

BU SÜREÇTE ÖNCELİĞİMİZ ENKAZ ALTINDAKİ KARDEŞLERİMİZİN KURTARILMASI OLURKEN İNSANIMIZIN İHTİYAÇLARINA CEVAP VEREBİLMEK İÇİN HEPİMİZ SEFERBER OLDUK.

SANAYİ ODASI OLARAK VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK HER GÜN YEMEK ÇIKARTTIK VE BUNUNLA BİRLİKTE İŞTİRAKİMİZ OLAN GSO MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİMİZDE KONAKLAMA VE BURADAKİ İMKANLARDAN FAYDALANMA İMKANI SAĞLADIK.

GAZİANTEPLİ SANAYİCİLER OLARAK HEM DEPREMİ YAŞADIK HEM DE YARALARI SARAN TARAFTA OLDUK. FABRİKALARIMIZI İNSANIMIZA AÇTIK.

BÖLGE SANAYİCİLERİ OLARAK BİZİM ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYACINA CEVAP VERMEK VE EKONOMİDE DEVAMLILIK İÇİN ÜRETİMİ, İHRACATI VE İSTİHDAMI SÜRDÜRMEKTİR.

BU ÇERÇEVEDE, DEPREMİN YARALARINI SARMAK, NORMAL YAŞAMA GEÇİŞ, BÖLGE TİCARETİ VE EKONOMİK FAALİYETLERİNİN YENİDEN DÜZENE GİRMESİ, PERSONELLERİMİZİN GÜVEN VE HUZUR İÇERİSİNDE ÇALIŞMASI İÇİN ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERİYORUZ.

İNŞALLAH BİZ BÖLGEYLE BİRLİKTE AYAĞA KALKACAĞIZ. BU KAPSAMDA BÖLGE EKONOMİSİNİN YENİDEN AYAĞA KALKMASI İÇİN KAMU TARAFINDAN VERİLEN DESTEK VE TEŞVİKLER ÇOK BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR.  

BU KAPSAMDA FİRMALARIMIZLA GÖRÜŞEREK SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ DİNLİYOR, RAPOR HALİNE GETİRİYORUZ. HAZIRLAMIŞ OLDUĞUMUZ RAPORLARI İLGİLİ BAKANLIKLAR, KURUMLAR VE ÜST KURULUŞUMUZ OLAN TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ İLE PAYLAŞIYORUZ.

BUGÜNE KADAR DA KAMU TARAFINDAN ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI VE BUNLARIN ARTARAK DEVAM ETMESİ GEREKİYOR.

YARALARIMIZI İNŞALLAH KARDEŞLİK VE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE HEP BİRLİKTE SARACAK, OMUZ OMUZA VEREREK BU ZOR GÜNLERİ DE BİRLİKTE AŞACAĞIZ.

BU SÜREÇTE EŞSİZ BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ GÖSTEREN AZİZ MİLLETİMİZE, CANI PAHASINA GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA KATILAN VE DESTEK OLAN HERKESE ŞÜKRANLARIMI SUNUYOR, ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

RABBİM ÜLKEMİZİ VE TÜM İNSANLIĞI HER TÜRLÜ AFETTEN KORUSUN İNŞALLAH.